adultsearch.com

Rolnicy i ich minister spotkali się oko w oko w sali rycerskiej urzędu wojewódzkiego w Szczecinie. Obiecał przyjechać do nich po czerwcowych protestach i to zrobił. Nie chciał jednak rozmawiać z komitetem protestacyjnym.

PSL przedstawiło dekalog głównych problemów, z jakimi borykają się samorządy. W ocenie przewodniczącego sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej Piotra Zgorzelskiego dobrze działający tryb w machinie państwowej, czyli samorząd terytorialny, zaczyna działać coraz gorzej.

Obradująca 29 czerwca w Warszawie Rada Naczelna PSL postanowiła, że XI Kongres Stronnictwa odbędzie się w terminie między 26 października, a 17 listopada br. Dokładny termin Kongresu określi Naczelny Komitet Wykonawczy PSL w porozumieniu z Prezydium Rady Naczelnej.

To może być prawdziwy przełom dla polskich przedsiębiorców. Ministerstwo  Gospodarki przygotowało pakiet 70 zmian, które znacząco uproszczą prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju. Na tego typu działania rodzimy biznes czekał od lat.

Zaufana prezesa Pawlaka Ewa Kierzkowska, w ubiegłej kadencji wicemarszałek Sejmu (obecnie poza parlamentem), rozesłała do członków partii dramatyczny list. Apeluje w nim o finansowe wsparcie partyjnej kasy. Do tej pory system tzw. dobrowolnych dotacji obejmował najwyższych urzędników państwowych rekomendowanych przez PSL (w ich przypadku wysokość wsparcia mogła sięgać nawet 20 tys. zł rocznie) oraz posłów dobrowolnie opodatkowanych nieco niżej.

Dodatkowe informacje